Kahramanlı, hocamız ile sorunumuz yok

Kahramanlı, hocamız ile sorunumuz yok 

 

MİY Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, Mersin Gazeteciler Cemiyetinde konuştu. MGC Başkanı Ahmet Ünal'ın karşıladığı Başkan Kahramanlı Teknik Direktör Yüksel Yeşilova’nın başarılı olduğunu belirterek takımının başında olduğunu söyledi. Mersin İdman Yurduna kendisinden daha iyi başarılı olacağım diye  talip olan varsa hemen başkanlığı bırakmaya hazır olduğunu belirten Başkan Kahramanlı  Mersin İdman Yurduna herkesin sahip çıkması gerektiğini anlattı ve basın camiasından da destek istedi.

 

İki yıla yakındır  kulüp başkanı olduğunu ifade eden Ali Kahramanlı, bu sürede takımı Bank Asya birinci ligine çıkarttıklarını,  geçen dönemde ise  zor da olsa bu takımı ligde bıraktıklarını söyledi.

MİY BAŞKANLAĞI BİZİM İÇİN BİR ONURDUR

Kendisinin şirket sahibi olduğunu ve en iyi şekilde yönettiğini belirten Kahramanlı Mersin İdman Yurdu’nunda bir şirket gibi gideri olduğunu ama gelire sahip olmadığını söyledi. Kahramanlı “ Bugün Mersin İdman Yurdu kulübü başkanı olmak her kese nasip olmaz. Bizim için bir onurdur. Canımızla başımızla mücadele ediyoruz. Bugüne kadar bu kulübün ne oturulacak bir yeri var, ne bir katkı var ne bir destek var.

Bugün ben bir şirket yönetiyorum. Bu kulüpte aynı şekilde bir şirket gibi gideri var geliri yok. Bugün 12 -13 trilyon bütçesi olan bir kulüptür bu ve maddi olarak buna destek gerekiyor.

Bizler gibi bu şehirde yatırım yapar ve para kazanan binlerce insan var. Bende bu şehirde yatırım yapan bir insanım. Ama bu şehirde kazanıp bu şehirde harcayan bir insanım.

MERSİN İ.YURDU İLE YATIYORUZ, KALKIYORUZ

Bu güne kadar Ali kahramanlı gece gündüz 24 saat, işimin tamamını Mersin İdman Yurduna vermişim. Benimde işim gücüm, ailem var. Ama ben 1.5 yıldır benim her şeyim MİY oldu. Mersin İdman Yurdu ile kalkıyoruz, Mersin İdman Yurdu ile yatıyoruz.  Biz işimizi yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.

Yıllardır yapılmayan tribününü yaptık, otobüsünü aldık. Işıklandırma ile ilgili çalışmamız var. Bu da çok hızlı bir şekilde yapılacak. Mağaza açıldı. Ve en önemli olanda bu tesisin bir an önce yapılması için gece gündüz çalışıyoruz.

Sezona başlarken ilk hedefimiz ilk altı demiştik. İlk altıda yer alacağız. Bu tesisin temelini de en kısa süre içerisinde atacağız. Alt yapı sıkıntılarımız var, alt yapı da çalışan çocuklarımızın yeri yok. Bunların hepsini yapacağız. Bu sadece Ali Kahramanlı ve Yönetim Kurulu arkadaşlarıyla değil, bu şehirde yaşayan herkesin bize destek vermesi lazım.

MİY İÇİN BASINDA KATKI VERMELİ

Bizim maddi olarak ciddi sıkıntılarımız var bu konuda da basına çok görev düşüyor. Burada bizim sesimiz basının sesi olması lazım. Yeri geldiği zaman Ali Kahramanlı’nın yönetimini hocasını eleştiriyorsunuz bu güne kadar bizlerin de bu kulübe yapmış olduğumuz tabiî ki bir şeyler var. Biz bugüne kadar basından maddi olarak bir destek almadık. Bu güne kadar bu konu ile ilgili birilerine gittiniz mi? Bir katkınız oldu mu? Olmadı. Biz bunu sizden istiyoruz. Bunu MİY için Mersin için istiyoruz. Biz gerçekten çok yıprandık.

YÜKSEL YEŞİLOVA İLE SORUNUM YOK

Kahramanlı, “ Bizim hocamız ile hiçbir sorumuz yok. Bugün hocamıza yapılan saldırı ile ilgili bu saldırı yapılırken sadece hocamıza değil, Mersine ve Ali Kahramanlı’ya yapılan bir saldırıdır. Bu saldırının içerisinde olan ve o insanla görüşen insanlar vardır. Hocamıza yapılan o hakaret saha içerisinde olmaz. Biz o günde hocamızın arkasındaydık bugünde arkasındayız. Hocamız şuan çalışıyor, başarı var. 7 Maç oynadık, bir malubiyetimiz var.

AYBABA İLE HİÇ GÖRÜŞÜLMEDİ

Biz Samet Aybaba ile ilgili konuyu dışarıdan duyduk. Kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını böyle bir görüşmenin de olmadığını ve bu görüşmeyi yapan kimse bizim dışımızda hiç alakası olmayan insanlar görüşmüştür. Bizim bu konu ile ilgili kesinlikle ilgimiz ve alakamız yok.

Böyle bir şey olacağı takdirde çıkar konuşuruz. Kimseden korkumuz yok. Hoca arayışı ile ilgili bir sorunumuz olmadı.

TAKIMI RAHAT BIRAKIN

Bu takımın üzerinde herkes kendine çeki düzen versin. Lütfen takımı rahat bırakın, biz işimizi yapalım. Benim ağzımdan bir şeyler duyarsanız yazın. Ama lütfen ben kulüp başkanıyım, bunun kararını ben veririm. Hocam şuan görevinin başındadır ve başarılıdır. Başarısız olursa biz arkasında olmayız.”dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×