TÜRKİYE KUPASI FİNALİ MERSİNDE

 Bu büyük organizasyonlardan biri olan Basketbol Bayanlar Türkiye Kupası Finali’nin Mersin’de yapılacağı müjdesi şehirde sevinçle karşılandı.
24 - 28 Aralık’ta gerçekleşecek olan Basketbol Bayanlar Türkiye Kupası Finali’ne; Galatasaray, Fenerbahçe, Mersin Büyükşehir Belediyesi, BOTAŞ, Adana ASKİ, Abdullah Gül Üniversitesi, Orman Gençlik ve İstanbul Üniversitesi gibi büyük kulüpler katılacak. 
Bu önemli organizasyonun kentimize verilmesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz “Spor; siyasette, sanatta ve diğer alanlarda farklı tercihleri olan insanları bir araya getiren ve aynı takım etrafında toplayan bir unsurdur. Spor bütün dünyayı peşinden koşturan en önemli obje ve en önemli etkinliktir. Ben, sporun dışında büyük kitleleri bir araya getiren başka bir unsur bugüne kadar görmedim. Bu yüzden yerel yönetimlerin, spora büyük destek vermesi gerekir.” dedi.
Başkan Kocamaz açıklamasının devamında, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hem halkımızın, hem de sporcularımızın bu tür organizasyonlarla buluşması ve Mersin’i bir spor kenti yapmak adına hiçbir gayret ve fedakârlıktan kaçmayacağımızın bilinmesini istiyoruz. Mersin’e kazandırılan Uluslararası Atletizm yarışmaları, Uluslararası Bisiklet turu ve Uluslararası Maraton'dan sonra yine önemli bir organizasyon olan Basketbol Bayanlar Türkiye Kupası Finali’ni Mersin'e kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.
Türkiye’nin güzide kulüplerinin yer aldığı bu turnuvaya ev sahipliği yapacak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Bayan Basketbol takımı oyuncuları ise, bu büyük kupayı şehrimize kazandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını ve taraftarımızın desteğini beklediklerini belirttiler.

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×