YÜZME KURSUNDA İLK SERTİFİKALAR DAĞITILDI
 23 Haziran’da başlayan 1. dönem yüzme kursuna katılan kursiyerler, sertifikalarını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın elinden aldılar. 
Yaz etkinlikleri ve sosyal projeler kapsamında, okulların kapanması ile yüzme kurslarını başlattıklarını ifade eden Başkan Kocamaz, “1 ay önce başlayan ilk dönem kursuna katılan kursiyerlere sertifikalarını bugün veriyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize, hatta yüzme bilmeyen yetişkin vatandaşlarımıza yönelik yüzme kurslarına kayıtlarımız devam ediyor.” dedi. Başkan Kocamaz, yüzme kursuna kayıtlarını yapacak çocukların 6 yaşından gün almaları gerektiğini belirterek, “Kurslarımız sadece küçük çocuklarımıza yönelik değil, büyük çocuklarımız, gençlerimiz ve yetişkinlerimiz de kurslarımızdan faydalanabilirler.” dedi.
Başkan Kocamaz sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmanın sonunda, “2. Dönem yüzme kursları 21 Temmuz’da başlayacak ve günde 4 seans olup 4 hafta sürecektir. Üçüncü dönem yüzme kurslarımız da, engelli vatandaşlarımıza yönelik 25 Ağustos’ta başlayacak ve yine daha önceki kurslarımızda olduğu gibi 4 hafta sürecektir. Bu yıl hedefimiz en az 3 bin kişiye yüzme eğitimi vermek.” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×