1976 Sağlık Astsubayları Anamur#039;da
1976 mezunları sağlık astsubaylar bu yıl buluşma yerlerini Mersin Anamur olarak tercih ettiler

15-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen buluşmalarında 10 gün boyunca Anamur’da kalanların olduğu gibi, işleri dolaysıyla müsait olan zamanlarında birkaç günlüğüne gelerek silah arkadaşlarıyla hasret giderenlerde oldu.

Her biri birbirinden fedakâr, hoşgörülü, sevgi dolu bu insanlar,  aynı kendileri gibi güler yüzlü ve nazik eşleriyle katılmışlardı. On gün boyunca  60 lı yaşlardaki Babalar, Dedeler, Anneanne ve Babaanneler torunlarının hasretiyle yandılar ama yinede sonuna kadar eğlenmenin tadını çıkarmayı da bildiler. Bu Dedeler, Anneanneler, Babaanneler in içlerinde hacıya gidenler, umre ziyaretinde bulunanlar ve gidemeyenler, alkol alanlar almayanlar aynı masada oturup yemeklerini yedikleri gibi, aynı pistte beraber dans ettiler beraber oynadılar.

On günlük süre içinde bol bol Anamur’un güzelliklerini de gezip görmeyi ihmal etmediler.

41. buluşma yıldönümüne katılan arkadaşlarımın hepsiyle sohbet etme fırsatını buldum. Türk Silahlı kuvvetlerindeki yoğun çalışmalarından zaman ayıramayıp yapamadıkları hobileri ile ilgili konuştuk. Bazıları resim yapmaya başlamış, bazıları şiir kitabı yazmış, bazıları araştırma kitabı yazmış, bazılarının da çok güzel sesi varmış da bizim haberimiz şimdi oldu. Onlardan da güzel şarkı ve türkü dinledik.

Anamur yaylalarına yapılan gezilerde, o patikalarda yürürken dağcılık hobileri olan arkadaşlarımızın yol göstermesi üzerine hiç kimsenin başına herhangi bir kaza bela gelmeden dolaştık.

Aramızdan ayrılarak ebediyete giden arkadaşlarımızı da sık sık andık ve onlara dua ettik.

Emekli olduktan sonra Türkiye’nin her yerine dağılan arkadaşlarımız, ulaşımı biraz sorunlu olsa da 41 yıl sonra dostlarıyla görüşebilmek için İzmir’den, İstanbul’dan, İzmit’ten, Ankara’dan, Antalya’dan, Isparta’dan, Eskişehir’den Denizli’den ve başka illerden, zor şartlarda da olsa Anamur’a gelmişlerdi.

Organizasyonu yapan arkadaşımız ve eşi Altunçekiç ailesi hakikaten çok güzel hazırlık yapmışlar kendilerine arkadaşlarım adına teşekkürü bir borç bilirim.

Anamur Belediyesine de ayrıca teşekkür ederiz. Yaptığımız gezilerde her ihtiyacımız olduğunda yanımız da oldular.

Aslında belediye için de bir tanıtım oldu yaklaşık 20 değişik ilden gelen arkadaşlarımız memleketlerine gittiklerinde günlerce Anamur’da yaşadıkları o güzel 10 günü anlatacaklar. 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×