BÜYÜKŞEHİRİN YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 Fen İşleri Daire Başkanlığı, ilçelerde ve köylerde hizmetlerini çok yönlü olarak sürdürüyor. Emirler-Değirmençay arası 6 bin metrelik yol ile Tarsus-Karadiken yolunda bakım ve onarım çalışması, Tol-Kuzucubelen arası 5 bin 300 metrelik yolda asfalt altı sıkıştırma ve asfalt çalışması, Demirışık-Erçel arası 12 bin metrelik yolda genişletme çalışması, Fındıkpınarı-Demirışık-Yüksekoluk-Sunturas-Hangediği ile Değirmendere-Kızılbağ arası toplam 45 bin metrelik yolda asfalt ve banket çalışmasının yanı sıra, Gözne-Ayvagediği yol bakım ve onarım çalışması da devam ediyor.

Ayrıca, Kasım Ekenler Bulvarı ile Yüzbaşı Yaşar Caddesi’ni birbirine bağlayacak 2 kilometre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde yapılacak bağlantı yolunda dolgu ve asfalt çalışmalarına başlandı. Yol çalışmalarının yanı sıra caddenin yapımı sırasında içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmaları da yapılıyor.

Öte yandan, yol çalışmalarında kullanılan büzler de Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, Gökçebelen Şantiyesi’nde üretilmeye başlandı. Belediye yetkilileri, günde ortalama 40 adet büz üretilerek, maliyetin yarı yarıya düşürüldüğünü bildirdiler.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×