Kocacıktan, kadınlara yönelik yeni bir teklif

Çukurova Belediye MHP Meclis Üyesi Azime Kocacık’tan uyuşturucu bağımlısı gençlere iyileştirme merkezinden sonra şimdi de şiddete maruz kalan kadınlara yönelik yeni bir teklif geldi.

 

MHP’li Azime Kocacık “Şırdancıda inecek” var şeklinde tarif edilen otobüs duraklarının da numaralandırılmasını istedi.

 

 

Daha önce de uyuşturucu bağımlısı gençler ve aileleri için Çukurova’da rehabilitasyon (iyileştirme) merkezlerinin açılmasına öncülük eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova Belediye Meclis Üyesi Azime Kocacık, bu sefer şiddete maruz kalan kadınlar için dayanışma merkezlerinden birinin de Çukurova ilçesine yapılması teklifini yaptı.

KİRA PARASI ÜYELERDEN

Belediye meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP’li Azime Kocacık, şiddete maruz kalan kadınların ve bunların beraberinde olan çocuklara yardım amaçlı dayanışma merkezlerinin günümüz şartlarında ihtiyaç haline geldiğini bildirdi. Adana Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nin (AKDAM) Çukurova ilçesinde de bir şubesinin açılması talebini dile getiren Kocacık’ın bu teklifi, MHP’li, CHP’li ve AKP’li meclis üyelerinden tam destek aldı.

“ŞIRDANCIDA İNECEK VAR”

Buna göre belediye meclis üyeleri, AKDAM’a bir daire kiralanması için gerekli olan parayı kendileri karşılayacak.

MHP’li Meclis Üyesi Azime Kocacık, aynı meclis toplantısında dikkat çeken bir teklifte daha bulundu. Kocacık, Adana’daki otobüs ve dolmuş duraklarının anılan isimlerinin anlaşılır olmadığını belirterek “Sorun şu: ‘Ciğercide durur musun, şırdancıda inecek var’ deniyor. Bunun yerine duraklara numara yada isim verelim” dedi. Bu teklif de, Büyükşehir Belediyesi’ne iletilmek üzere meclis üyelerince benimsendi.

 anadoludahergün
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×